Fulya Mah. Aytekin Kotil Cd. İnci Apt. No:27 D:25 34360 Şişli İSTANBUL
Alan Adı Tescili

Alan Adı Tescili

Alan Adı Tescili

Alan Adı Tescili

İnternette sahip olduğunuz web adresinizin ismi. Kişisel veya kurumsal anlamda internet ağında bir kimlik sahibi olmak için alacağınız alan adı kimliğinizin tanınmasında sizlere yardımcı olacak en önemli etkendir.

Domain Tescili Neden Gerekli

Kurumunuzun kimliği ile bütünleşmiş bir alan adını hala tescil etmeyerek, büyük bir risk ile karşı karşıya kalmaktasınız. Alan adınızın hukuki haklarına sahip olarak bilişim suçlarına karışmasını engelleyebilirsiniz bunlarla birlikte hukuki haklarına sahip olduğunuz sizin kimliğinizi ve firmanızı yansıtan domain tescili ile adınızın herhangi bir web alanında kötüye kullanılmasının da önüne geçmiş olursunuz.

Tüm bunların yanında en önemlisi ise haklarına sahip olmadığınız ve müşterileriniz ve sizin alışıla gelmiş isminizi başkasının tescil etmesi ile sahip olduğunuz web adresinizi kaybetmenizdir. Kötü sürprizler ile karşılaşmamak için size en yakın firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Domain’iniz Hangi Özelliklerde Olmalı

Şirketlerin özellikle faaliyet gösterdikleri sektöre göre alacakları isimler, şirketin yapısına ve kurumsalına uygun olmalıdır. Şirketin kurumsalı ve amaçları ile bağdaşmayan bir domain alımında arzu edilen beklentiler karşılanamayacağı gibi bu durum şirketin vizyon ve misyon gibi hedeflerinin ulaşılamamasına ve hatta başarılı bir iş akışının sağlanamamasına sebebiyet verecektir. Tüm bu olumsuz etkenlerden uzaklaşmak ve başarılı bir şirket anlayışı ile sosyal medya ve internet ağında kurumsalınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız, alanında tecrübeli firmalar ile çalışarak kimliğinize uygun domain ismine sahip olabilirsiniz.

İsminiz aynı zamanda arama motorlarında sizleri ilk sayfada çıkarabilecek bir nitelikte olmalıdır. Bulunduğunuz sektöre göre alınan domain isimleri ile kullanıcılara çok daha kolay hitap edebilirsiniz.