Fulya Mah. Aytekin Kotil Cd. İnci Apt. No:27 D:25 34360 Şişli İSTANBUL
Garanti Belgesi

Garanti Belgesi

Garanti Belgesi

Garanti Belgesi

Garanti Belgesi Üretici veya ithalatçıların, imal veya ithal ettikleri ürünlerin Türkiye’de satışını yapabilmeleri için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belirlenen tebliğler çerçevesinde almak zorunda oldukları resmi belgedir.

Başka bir tanımla 4077 sayılı Tüketicinin Ve Rekabetin Korunması Kanununa göre garanti kapsamına giren ürünleri imal ve ithal eden kuruluşların alması gereken bir belgedir.

Garanti Belgesi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan alınmaktadır. En az 2 yıl, en fazla ise ürünün kullanım ömrü kadar garanti belgesi alınabilir. Garanti Belgesi müracaatı, ürününüze ait Türkçe Kullanma Kılavuzu ile birlikte online olarak Elektronik İmza aracılığıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı sistemine yapılmaktadır.

Türkçe Kullanma Kılavuzu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın belirlediği şartlara göre word formatında hazırlanmaktadır. Garanti Belgesi genelde tamiratı mümkün olan her ürün için aranır. Ürününüze garanti belgesi gerekip gerekmediği konusunda bilgi ve hizmet almak için bizimle irtibata geçiniz.